A A A K K K
для людей із порушенням зору
Іванівська селищна військова адміністрація
Генічеський район, Херсонська область

До уваги пільговиків! Змінено механізм надання пільг.

Дата: 02.01.2020 15:52
Кількість переглядів: 469

   

 Постановою Кабінетом Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 373 затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі. Новий механізм нарахування пільг на житлово-комунальні послуги почав діяти з 01 жовтня 2019 року, тож тепер пільги надаються у грошовій готівковій або безготівковій формі.

     Порядок розрахунку суми пільги залишається незмінним та, як і раніше, залежить від розміру пільгової знижки, кількості членів сім’ї пільговика, на яких поширюються пільги, тарифів на послуги та соціального нормативу.

     Пільги у грошовій безготівковій формі призначаються без звернення пільговика, який перебуває на обліку, та розраховується управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації. Кошти за надані пільги у безготівковій формі (в межах загальної суми пільг, визначених законодавством) перераховуються надавачам послуг через АТ “Ощадбанк” щомісяця до 18 числа наступного місяця (за жовтень – до 18 листопада), у встановленій законодавством послідовності: опалення, централізоване водопостачання, електропостачання та  вивезення побутових відходів.

     Щомісяця надавачі комунальних послуг для  АТ “Ощадбанк” формуватимуть он-лайн платіжку пільговика. Банк згідно з наданою інформацією перераховуватиме їм пільгу.

     За наявності даних про номер мобільного телефону пільговик після 18 числа (за жовтень – після 18 листопада) отримає смс-повідомлення від банку про проведені платежі: про загальний розмір пільги та суми до сплати за конкретну послугу або послуги (у разі, якщо перерахована у визначеній послідовності загальна сума пільги не покрила вартість фактично спожитих послуг). Оплата за комунальні послуги проводиться безпосередньо пільговиком після отримання смс-повідомлення. Наприклад:

     Розрахована в межах норм, сума пільги на оплату всіх житлово-комунальних послуг  для учасника бойових дій становить – 1651,40 грн.* (це загальна сума пільгової знижки у розмірі 75% за всіма видами послуг, якими користується пільговик, в межах соціальної норми).

     Оскільки пільга нарахована у розмірі 1651,40 грн., а плата за опалення складає 1250 гривень, то сума за опалення буде перерахована у повному обсязі за рахунок пільги. За гаряче водопостачання  сума нарахувань складає 290 гривень – вона також буде покрита за рахунок пільги у повному обсязі. Далі залишок коштів буде перераховано не в повному обсязі. Якщо за холодне водопостачання нараховано 150 гривень – за рахунок пільги буде оплачено 111,40 гривень, 38,60 гривень необхідно буде доплатити самостійно пільговику.

Інші послуги оплачує самостійно.

     Про проведені платежі АТ Ощадбанком можна дізнатися не тільки в смс-повідомленні, а й на його офіційному сайті, зареєструвавшись в особистому кабінеті пільговика. Як це зробити:

  1. Зайти на офіційну сторінку АТ Ощадбанк;
  2. Обрати вкладку «Інші розділи» в пункті «Інші послуги» обрати меню «Безготівкова монетизація субсидій та пільг»;
  3. Обрати кн. «Фіз. особам» та здійснити «Вхід».

     Здійснити контроль нарахованих сум через АТ Ощадбанк можливо лише, якщо до управління соціального захисту населення вами був наданий мобільний номер телефону. Пільговики, які не подали управлінню соціального захисту населення районної державної адміністрації дані про мобільний номер телефону, також не зможуть отримати і смс-повідомлення про проведені платежі. Повідомити дані про мобільний номер  можна за номером гарячої лінії управління соціального захисту населення районної державної адміністрації 3-10-37 або за особистим зверненням.

     Додатково повідомляємо, що змінити форму отримання пільг можливо лише подавши до управління соціального захисту заяву до початку опалювального періоду (до 15 жовтня) або до початку не опалювального періоду (до 15 травня).

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень