A A A K K K
для людей із порушенням зору
Іванівська селищна військова адміністрація
Генічеський район, Херсонська область

«Легалізація праці – запорука гідного життя»

Дата: 03.06.2021 16:48
Кількість переглядів: 324

«Легалізація праці – запорука гідного життя»

Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати. Адже повага до себе починається з шанування законів своєї держави.

За нинішніх реалій, коли на ринку праці відчутний дефіцит вільних робочих місць, громадяни часто погоджуються на будь-яку пропозицію роботи, зокрема, і нелегальної. Працівники, які погоджуються одержувати заробітну плату  “в конвертах”, стають заручниками самих себе.

Порушуючи законодавство про працю, роботодавці позбавляють найманих працівників соціальних гарантій (права на відпустку, страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, права на оплату листків непрацездатності, інші форми державної допомоги), а також позбавляють громадян пенсійного (страхового) стажу та можливості отримати допомогу у разі втрати роботи. Тож неофіційне працевлаштування - це втрата для працівника законодавчого захисту та безправна залежність від роботодавця та його дій.

Крім того, з обсягів заробітної плати, виплаченої в «конвертах», не сплачується податок з доходів фізичних осіб. Отже, зменшуються відрахування в бюджет, за рахунок яких утримуються заклади охорони здоров’я, освіти, культури, реалізуються соціальні програми тощо. Що на даний момент є дуже важливим, адже саме завдяки податкам та зборам, які надходять до місцевого бюджету громади, є можливість спрямувати ці кошти на благоустрій чи інші соціальні проекти.

Роботодавцям також слід пам’ятати,  що легалізація заробітної плати – це надійний засіб залучення висококваліфікованих, порядних, не байдужих до майбутнього країни людей та ефективний спосіб боротьби із конкуренцією на ринку праці.

Також, одним з проблемних питань є ведення підприємницької діяльності без належного оформлення та реєстрації фізичними особами. Закликаю громадян, які здійснюють таку діяльність звернутись до Державної податкової інспекції та отримати роз’яcнення та консультації щодо належної реєстрації та ведення бізнесу виключно в правовому полі із сплатою податків та зборів.  Адже, в разі офіційної реєстрації ви отримаєте можливість працювати легально не переховуючись та залучати більшу кількість громадян, які користуються послугами  що вами надаються. Таким чином, прибуток збільшиться, що дасть можливість сплатити податки та єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Саме сплата єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування дає можливість на пенсійне забезпечення.

Офіційне працевлаштування та оформлення легального бізнесу суб’єктом підприємницької діяльності – це захист соціальних інтересів громадян, гарантування права на соціальні виплати та пенсійне забезпечення.

Хочу зазначити, що податкова служба на теперішній час не ставить собі за ціль перевірити та оштрафувати. Для податкової служби найголовніше, щоб працівник був офіційно оформлений, соціально захищений, а з його заробітної плати сплачувались податки і збори. Все це мають добре усвідомлювати і роботодавці, і наймані працівники.

Закликаю роботодавців, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності, громадян, які планують ведення підприємницької діяльності долучитися до соціального діалогу, проявити свою громадянську свідомість та забезпечити європейський підхід до вирішення питань легального оформлення трудових відносин, легального ведення бізнесу, сплати податків а найманих працівників ніколи не погоджувалися працювати без належного оформлення трудових відносин!

 

 

Начальник Іванівської

державної податкової інспекції                                              Віта РОМАНЕНКО

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень