Іванівська селищна військова адміністрація
Генічеський район, Херсонська область

Чому під час повітряної тривоги нам хочеться чути звуки вибухів?

Дата: 26.12.2023 14:13

Під час повітряної тривоги ми можемо впіймати себе на моторошній думці, що чекаємо вибухів, а коли чуємо їх — ніби відчуваємо певне полегшення. Так само підсвідомо можемо романтизувати хвилини небезпеки, коли загроза минає — згадувати обстріли, час в укритті чи блекаути з певним теплом, і це лякає.

Забіжимо наперед, аби заспокоїти тих, кому ці відчуття теж знайомі: ви точно не збожеволіли і не стали жорстокими — так працюють захисні механізми нашої психіки (і це добре, що вони працюють).

Як і чому виникає ця гра нашого розуму, пояснює психологиня ЮНІСЕФ Україна Надія Браницька.

Романтизація небезпеки – можливий наслідок роботи захисних механізмів нашої психіки. Вони допомагають нам легше пережити сильний стрес.

На такі відчуття можуть впливати одразу кілька процесів.

Джерело: Програма "Ти як?"