ПРИЗНАЧЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ДОПОМОГИ У ЗВ’ЯЗКУ З ВАГІТНІСТЮ ТА ПОЛОГАМИ ЖІНКАМ, ЯКІ НЕ ЗАСТРАХОВАНІ В СИСТЕМІ ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВОГО ДЕРЖАВНОГО СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ
В Україні піти у декрет має право кожна жінка, починаючи з 30-го тижня її вагітності. Декретна відпустка є двох видів: відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами та відпустка по догляду за дитиною до 3-х років. І кожну з цих відпусток потрібно оформлювати окремо.
Декретна відпустка обов’язково зараховується у трудовий стаж, до того ж за особою, яка йде у декрет, залишається її робоче місце.
Перелік необхідних документів
1. Заява про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг, затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від 21.04.2015 № 441 (при пред’явленні паспорта або іншого документа, що посвідчує особу);
2. Довідка, видана лікувально-профілактичним закладом, за формою № 147/о;
3. Довідка з основного місця навчання про те, що жінка навчається – для студентів;
4. Довідка ліквідаційної комісії про те, що жінка звільнена з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи та організації – для жінок, звільнених з роботи;
5. Довідка центру зайнятості про те, що жінка зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна – для жінок, які перебувають на обліку в центрі зайнятості;
6. Рішення про усиновлення чи встановлення опіки – для осіб, які усиновили чи взяли під опіку дитину протягом двох місяців з дня її народження.
Заява та документи, необхідні для призначення державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами (далі – допомога), подаються особою суб’єкту надання адміністративної послуги:
- через відділ надання адміністративних послуг Іванівської селищної ради;
- поштою або в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, або Єдиний державний веб-портал електронних послуг (у разі технічної можливості).
Послуга не буде призначена в тому разі, якщо особа, яка претендує на призначення допомоги застрахована в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.