Дата: 26.05.2021 21:44

26 травня 2021 року відбулося засідання постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва, на якому затверджені експертні висновки на відповідність проєктів регуляторних актів принципам державної регуляторної політики, встановлених статтею 4 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щодо проєктів рішень  селищної ради:

1) Про встановлення ставок єдиного податку на території Іванівської селищної територіальної громади.

2) Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на території Іванівської селищної територіальної громади.

3) Про встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Іванівської селищної територіальної громади.

На виконання статті 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» ці висновки разом з проектами рішень та аналізом регуляторного впливу до них направляються до Державної регуляторної служби України для підготовки пропозицій щодо удосконалення проектів рішень відповідно до принципів державної регуляторної політики.

Відповідно до статті 12 Податкового кодексу України рішення про встановлення місцевих податків та зборів та податкових пільг зі сплати місцевих податків і зборів необхідно прийняти не пізніше 15 липня 2021 року.

Крім того, депутатами комісії були обговорені ставки місцевих податків на 2022 рік, які пропонуються в відповідних проєктах рішень. За результатами перемовин, запропоновано внести зміни до цих проєктів в частині зменшення ставок місцевих податків:

єдиного податку для платників І групи - з 10 до 8 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня 2022 року;

єдиного податку для платників ІІ групи – з 15 до 12 відсотків розміру мінімальної заробітної плати станом на 01 січня 2022 року;

земельного податку - з 0,9 до 0,7 відсотків нормативної грошової оцінки;

податку на нерухоме майно (склади, торговельні будівлі) - з 0,5 до
0,4 відсотків розміру мінімальної заробітної плати станом на 01 січня 2022 року.

Депутати та присутні на засіданні дійшли згоди, що селищній територіальній громаді спільно з податківцями необхідно спрямувати свою діяльність на виявлення додаткових джерел надходжень до бюджету громади шляхом легалізації тіньових доходів громадян та підприємств.