Хто подає  інформацію про кінцевого бенефіціарного власника?

Дата: 26.07.2021 20:46

Фото без описуУвага! У період з 11 липня 2021 року по 10 жовтня 2021 року (включно), юридичним особам необхідно подати державному реєстратору документи, передбачені законом, та здійснити оновлення в Єдиному державному реєстрі відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (далі КБВ)!!!

З огляду на незначний проміжок часу, наданий для оновлення цієї інформації, це питання не варто відкладати на останній день.

За порушення даного обов'язку передбачена відповідальність у вигляді штрафу у розмірі від 17 000 грн до 51 000 грн (частиною 6 статті 166-11 Кодексу про адміністративні правопорушення).

Звертаємо увагу, що інформацію про КБВ, а в подальшому – щорічне підтвердження, повинні надавати як ті юридичні особи, у яких є КБВ, так і ті, що їх не мають.

Не подають інформацію про КБВ: політичні партії і їх структурні утворення, професійні спілки, їх об’єднання, організації профспілок, передбачені статутом профспілок та їх об’єднань, творчі спілки, місцеві осередки творчих спілок, організації роботодавців, їх об’єднання, адвокатські об’єднання, торгово-промислові палати, ОСББ, релігійні організації, державні органи, органи місцевого самоврядування, їх асоціації, державні та комунальні підприємства, установи, організації.

Тож всі інші юридичні особи (у тому числі громадські організації і благодійні фонди) мають подати зазначені відомості.

Для оновлення в ЄДР відомостей про КБВ державному реєстратору необхідно подати:

- заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади) - форма 2 або заяву щодо державної реєстрації юридичної особи - громадського формування - форма 4;

- структуру власності за формою та змістом відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 19 березня 2021 року № 163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності»;

- витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи - нерезидента в країні її місцезнаходження, – у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа – нерезидент;

- нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є КБВ юридичної особи, – для фізичної особи – нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, – для фізичної особи – резидента (тобто за винятком паспортів у форматі ID-картки або закордонних паспортів, виданий за допомогою зазначеного реєстру).

Зверніть увагу, що Законом не визначено строку дії документа, що підтверджує реєстрацію юридичної особи – нерезидента в країні її місцезнаходження, а також нотаріально засвідченої копії документа, що посвідчує особу, яка є КБВ.

Врахуйте при подані нотаріально засвідченої копії документа, що посвідчує особу, яка є КБВ, - необхідно надати сторінки, на яких зазначено реквізити документа, що посвідчує особу, яка є КБВ, та прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) особи, якій його видано.

Структура власності:

- є офіційним документом, який з метою встановлення КБВ юридичної особи має в обов’язковому порядку надаватись державному реєстратору;

- готується в довільній формі та є схематичним зображенням, на якому відображаються всі особи, які прямо чи опосередковано володіють юридичною особою самостійно чи спільно з іншими особами;

- містити зазначення про:

- всіх осіб, які прямо або опосередковано володіють однією юридичною особою самостійно чи спільно з іншими особами (всі учасники юридичної особи та кожної особи у кожному ланцюгу володіння корпоративними правами юридичної особи);

- всіх осіб, які незалежно від формального володіння мають можливість значного впливу на керівництво чи діяльність юридичної особи;

- розмір участі (відсоток корпоративних прав), який належить кожній фізичній та/або юридичній особі, кожному трасту та/або іншому подібному правовому утворенню в іншій юридичній особі, трасті або іншому подібному правовому утворенні.

При цьому у разі здійснення прямого вирішального впливу зазначається відсоток частки в статутному (складеному) капіталі юридичної особи або відсоток права голосу в юридичній особі (дані надаються у відсотках). У разі здійснення непрямого вирішального впливу зазначається характер бенефіціарного володіння (вигоди, інтересу, впливу).

Важливо врахувати, що у разі відсутності в юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника її засновника, якщо засновник - юридична особа, вноситься обґрунтована причина його відсутності.

Зразки складання схематичного зображення структури власності розміщенні на офіційному вебсайті Міністерства фінансів України https://mof.gov.ua/.../samples_of_drawing_up_a_schematic...