Відновлення та розвиток територіальних громад - діє Постанова Кабінету Міністрів України

Дата: 10.11.2023 14:33

Відновлення та розвиток територіальних громад

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову від 18 липня 2023 № 731 «Про затвердження порядків з питань відновлення та розвитку регіонів і територіальних громад» яка регулює питання порядку визначення територій відновлення.

Головні механізми постанови:

- Створення комісії, що розглядає та оцінює відповідність громад критеріям, що можуть належати до територій відновлення.

Територіальна громада відноситься до території відновлення за умови наявності хоча б одного з таких критеріїв:

- на території територіальної громади відбувалися бойові дії;

- територія територіальної громади або її частина була тимчасово окупована;

- на території територіальної громади наявні руйнування об’єктів критичної та соціальної інфраструктури, об’єктів житлового фонду внаслідок ведення бойових дій та/або обстрілів;

- територія територіальної громади характеризується значним переміщенням населення до інших регіонів та/або інших держав та різким погіршенням рівня соціально-економічного розвитку.

Віднесення територіальної громади до територій відновлення можливе за умови, що територія такої територіальної громади не належить до територій активних бойових дій та тимчасово окупованих Російською Федерацією територій.

План відновлення та розвитку регіонів включає:

- завдання і заходи з відновлення та розвитку;

- прогнозовану потребу та можливі джерела фінансування;

- перелік проєктів регіонального (місцевого) розвитку, реалізація яких передбачається в рамках виконання плану відновлення та розвитку регіонів тощо.

Таким чином постанова № 731 сприяє регулюванню та розробці планів відновлення постраждалих територій.