Спеціальні заходи протидії домашньому насильству

Дата: 03.12.2023 11:08

Часто постраждалі особи відчувають себе самотніми у цих ситуаціях, вважаючи проблему «марною» або «приватною справою». Однак толерування насильства, його замовчування та, як наслідок, безкарність породжує ще більше випадків протиправної поведінки.

Перш за все, постраждалій особі необхідно звернутися до головного суб’єкта з протидії домашньому насильству – Національної поліції України. Правоохоронці складають протокол, який надалі передається до суду. Після розгляду справи та винесення вироку, кривдника буде притягнуто до адміністративної відповідальності.

Важливо зазначити, що у випадках систематичного вчинення домашнього насильства (від 3 та більше разів), особа може бути притягнена до кримінальної відповідальності.

Для запобігання подальшим випадкам вчинення домашнього насильства, законодавством передбачено застосування спеціальних заходів протидії. Нижче розглянемо ці заходи більш детально.

Джерело: Національна соціальна сервісна служба України