5 грудня - Міжнародний день волонтера
Цей день присвячений людям, які добровільно та безкорисливо допомагають тим, кому необхідна допомога.
Волонтерський рух виник у Франції в 1920 році. Тоді французька молодь вирішила організувати добровільне відновлення ферм, що були зруйновані під час Першої світової війни.
Зовсім скоро волонтерами зацікавилися й інші країни.
Офіційна назва Дня волонтера – Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку. Свято було засновано за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН у 1985 році з метою підвищення поінформованості про важливий внесок волонтерів у суспільстві. Також заохочувати якомога більше людей долучатися до руху волонтерів. В Україні ж волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року, згідно з Постановою Кабміну.
Волонтерство є важливою складовою суспільства, адже ці люди змінюють світ на краще, допомагаючи тим, хто цього дійсно потребує.
Україна — країна волонтерів, адже понад 80% українців у тій чи іншій формі взяли і продовжують брати участь у волонтерському русі. Надзвичайного значення український волонтерський рух набув від початку збройної агресії російської федерації у 2014 році. Відтоді численні волонтери зосередили свою діяльність на допомозі постраждалим від військових дій на сході України — як тим, хто лишався у небезпечних районах, так і внутрішньо переміщеним особам.
Ще одним надзвичайно значущим напрямом діяльності українських волонтерів стала повсякчасна допомога українським захисникам в отриманні сучасного спорядження, транспорту, технічних засобів. Відігравши критично важливу роль у перші місяці російської агресії 2014 року, волонтерський рух зберіг своє значення і надалі, набуваючи нових форм і залучаючи все нових учасників.
Початок широкомасштабного вторгнення в Україну 2022 року застав український волонтерський рух сформованим, досвідченим і готовим до найскладніших викликів. Навесні 2022 року лави українських волонтерів поповнили мільйони людей як в Україні, так і за її межами.
Відтоді визволення всіх окупованих російськими загарбниками українських територій, покарання російських військових злочинців та унеможливлення подібних військових агресій у майбутньому стали спільними завданнями мільйонів волонтерів. Долучившись до діяльності на підтримку українського народу, української держави та Сил оборони України, волонтери України і світу об’єднали зусилля задля здобуття повної перемоги над російськими агресорами.
Висловлюємо слова щирої вдячності волонтерам - усім, хто знайшов у собі силу, відвагу та доброту здійснювати добрі справи, не вимагаючи нічого натомість.