Презентована Європейська стратегія оборонної промисловості, яка передбачає активне долучення України

Дата: 06.03.2024 15:24

Стратегія пропонує комплекс заходів, підкріплений Європейською оборонно-промисловою програмою (EDIP). Це дозволить країнам-членам ЄС нарощувати їхню оборонну промисловість, посилювати безпеку постачання, а також розбудовувати партнерства на підтримку цих цілей.

Європейська оборонно-промислова програма (EDIP) – це нова законодавча ініціатива більш структурованого і довгострокового підходу для досягнення оборонної промислової готовності, яка мобілізує 1,5 млрд євро з бюджету ЄС протягом 2025-2027 років.

У стратегії, зокрема, йдеться про:

- посилення співпраці ЄС з Україною у цій сфері. Стратегія надасть Україні можливість брати участь у спільних закупівлях, а українській оборонній промисловості – підтримку в нарощуванні потенціалу;

-  сприяння цілеспрямованому обміну інформацією з Україною щодо стандартів та релевантного досвіду. У 2024 році ЄС проведе Форум оборонної промисловості Україна-ЄС;

- Євросоюз планує відкрити в Києві Офіс промислових інновацій для забезпечення плідної співпраці між стартапами та інноваційними підприємствами ЄС та українською промисловістю і збройними силами.

Детальніше – за посиланням: https://cutt.ly/vwM6xcEj