«Врятувати тисячі життів українських військових» – що змінює закон про медичні стандарти НАТО

Дата: 06.03.2024 15:36

Президент України підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження стандартів Організації Північноатлантичного договору у сфері медичного забезпечення сил безпеки і сил оборони».

Цей Закон наділяє Міністерство оборони новими повноваженнями, зокрема, затверджувати на основі стандартів НАТО для всіх Сил безпеки та оборони:

• табелі матеріально-технічного оснащення

• стандарти

• обсяги надання допомоги на догоспітальному етапі

Нові норми також дозволять стандартизувати надання допомоги на догоспітальному етапі, що, в свою чергу, допоможе зберегти життя українських захисників.

«Щира вдячність Президенту України та Верховній Раді за швидкий розгляд цього законопроєкту! Дякую колегам з Міністерства охорони здоров’я за плідну співпрацю. Норми нового закону допоможуть врятувати тисячі життів українських військових та створити справді ефективну систему охорони здоров'я для військовослужбовців», – наголосила заступниця Міністра оборони України Наталія Калмикова.