Країни НАТО та Україна створюють Спільний центр з аналізу, підготовки та освіти

Дата: 06.03.2024 15:49

«Досвід України на полі бою, цінні уроки, отримані нашими військами з 2014 року і зокрема з початку повномасштабного вторгнення – здатні зробити нас стійкішими до майбутніх загроз», – заявив міністр оборони Рустем Умєров на засіданні Ради Україна – НАТО.

«Це перша спільна інституція Альянсу та України. Фінальна ціль – досягнення повної взаємосумісності Збройних Сил України та сил країн НАТО», – заявив заступник Міністра оборони України з інституційного розвитку Станіслав Гайдер.

Завданнями Центру стануть: спільний аналіз та узагальнення досвіду у сфері оборони та безпеки; удосконалення системи підготовки та військової освіти; сприяння підвищенню взаємосумісності та розвиток спроможностей Сил оборони України.

Рішення про запуск JATEC (NATO-Ukraine Joint Analysis, Training and Education Centre) ухвалили за результатами засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони.