В Іванівській громаді відбулось перейменування деяких вулиць населених пунктів

Дата: 23.04.2024 09:51

На виконання Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» в Іванівській селищній територіальній громаді відбулось перейменування деяких вулиць населених пунктів.

Відповідно до розпорядження начальника Іванівської селищної військової адміністрації № 37 від 19 квітня 2024 року затверджено:

- перейменувати вулиці у селищі Іванівка:

вул. Горького – на вул. Берегова,

вул. Пушкіна – на вул. Героїв Рятувальників;

- перейменувати вулиці у селі  Шотівка:

вул. Гагаріна  –  на  вул. ім. Да Вінчі,

вул. Мічуріна – на вул. Героїв України,

- перейменувати вулиці у селі  Трохимівка::

вул. Першотравнева  –  на  вул. Вільна,

вул. Гагаріна  – на вул. Незалежності,

вул. Горького  – на вул. Козацької Слави,

- перейменувати вулиці у селі  Благодатне:

вул. Пушкіна  –  на  вул. Незламності,

вул. Чкалова  – на вул. Соборна,

- перейменувати вулицю у селі  Балашове:

вул. 9 Травня  –  на  вул. Козацька,

- перейменувати вулицю у селі  Новомиколаївка:

вул. Гагаріна –  на  вул. Героїв України,

- перейменувати вулицю у селі  Любимівка:

вул. Пушкіна  –  на  вул. Бузкова,

- перейменувати вулицю у селі  Нововасилівка:

вул. Лізи Чайкіної  –  на  вул. Виноградна,

- перейменувати вулицю у селі  Новодмитрівка Друга:

вул. 40 років Перемоги  –  на  вул. Буртівська,

- перейменувати вулиці у селі  Першотравневе:

вул. 30 років Перемоги  –  на  вул. Перемоги,

вул. ім. 87-ї Стрілецької Дивізії  – на вул. Козацька,

вул. ім. Гагаріна  – на вул. Незалежності,

вул. Першотравнева – на вул. Захисників України,

- перейменувати вулиці у селі  Воскресенка:

вул. 40 років Перемоги  –  на  вул. Перемоги,

вул. Матросова  – на вул. Незламності,

- перейменувати вулиці у селі  Агаймани:

вул. 40 років Перемоги  –  на  вул. Козацької Слави,

вул. Першотравнева  – на вул. Патріотична,

вул. Гагаріна  –  на  вул. Вільна,

вул. Чкалова  – на вул. Єдності,

вул. 8 Березня  –  на  вул. Героїв Рятувальників.

Згідно з пунктом 29 статті 85 Конституції України до повноважень Верховної Ради України належить утворення і ліквідація районів, встановлення і зміна меж районів і міст, віднесення населених пунктів до категорії міст, найменування і перейменування населених пунктів і районів. У зв’язку із цим  Іванівська селищна військова адміністрація звернулась із клопотанням до Верховної Ради України перейменувати село Першотравневе Іванівської селищної територіальної громади Генічеського району Херсонської області на село Хліборобне.

Якщо змінилась назва вулиці: що робити мешканцям і підприємцям?

Чи потрібно змінювати місце реєстрації?

Такої необхідності немає, оскільки зміна назви вулиці не є зміною реєстрації місця проживання. Внести оновлену інформацію можна під час обміну паспорта чи зміни прізвища, тобто коли виникає безпосередня потреба.

Проте, за бажанням, можна звернутись у будь-який ЦНАП та написати заяву про отримання витягу з реєстру територіальної громади, де буде зазначено нову назву вулиці.

Чи обов’язково вносити зміни до документів на нерухомість?

Документи, що засвідчують право власності на нерухомість, є чинними у разі зміни назви вулиці, на якій вони розташовані, тому немає необхідності вносити зміни до свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, дарування тощо. Зміни будуть внесені після відчуження майна – продажу, дарування або передачі у спадок: тобто у документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва вулиці.

Чи потрібно змінювати відомості про місцезнаходження юридичної особи?

Так. Для внесення змін фізичній особі-підприємцю необхідно звернутися у будь-який ЦНАП та написати заяву. З собою необхідно мати також документ, що посвідчує особу. Послуга безкоштовна. Юридичні особи можуть також змінити відомості безкоштовно (лише за заявою) за умови, що зміна назви вулиці не передбачає внесення змін до установчих документів (статут та ін.). У іншому випадку – зміни будуть вносити за повною процедурою (підготовка протоколу зборів/рішення засновника, статуту у новій редакції) та буде оплачуватись адміністративний збір. Установчі документи повинні бути нотаріально посвідчені.

ВАЖЛИВО! Не передбачено граничних строків для зміни відомостей, тому суб’єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно зареєструвати зміни.