Етніка. Писанкарство

Дата: 04.05.2024 17:17

Писанкарство. Яйце у різних народів світу асоціюється із початком життя, зародком Всесвіту. Наші предки вбачали у цьому неабиякий сенс.

Перші знахідки розписаної шкарлупи на теренах України датуються IV століттям до нашої ери.

Писанки зі всієї Україні відрізняються різноманіттям візерунків та кольорів. Найскладнішим вважається розпис з Гуцульщини. У цьому регіоні візерунки є дуже деталізовані, а лінії – дуже тонкі.

На Київщині, Тернопільщині, Закарпатті навпаки, малюнок є крупним та займає більшість простору писанки.

Писанка - душа українського народу.

Відео створено у 2023 році в межах інформаційно-просвітницької кампанії «Етніка: українські народні художні промисли» Міністерством культури та інформаційної політики України у партнерстві з проєктом «Супровід урядових реформ в Україні», що фінансується Урядом Канади та впроваджується компанією 'Alinea International.' Мета кампанії — посилити позитивний імідж України як незалежної держави зі стародавньою та автентичною культурою за кордоном і згуртувати громадян навколо збереження культурної спадщини всередині країни.