Дата: 06.06.2024 13:51

6 червня - рік із моменту, як російські військові здійснили теракт та справжній екоцид на території України – зруйнували Каховську ГЕС.

6 червня 2023 року російські військові здійснили підрив конструкцій Каховської ГЕС. Тоді потік води змивав усе на своєму шляху — усі пам’ятають фото й відео в соцмережах, коли будинки, автівки та побутову техніку потім виносило на берег.

Лідери багатьох країн засудили знищення Каховської ГЕС, назвавши це ще одним воєнним злочином РФ.

Підрив Каховської ГЕС призвів до численних людських жертв, серйозних екологічних наслідків та вплинув на безпеку Запорізької атомної електростанції.

Насамперед під час повені загинули люди. Лише на контрольованій Україною території Херсонщини – 31 людина. Кількість жертв на окупованому лівому березі Дніпра невідома... Знищенням Каховської ГЕС окупанти завдали колосальних втрат людям, природі та економіці краю. Не всі з них можна підрахувати навіть сьогодні.

Підрив Каховської ГЕС — жахливий екоцид та один з найбільших злочинів війни. Не забудемо і не пробачимо ніколи!