Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відвідав саміт B9, щоб обговорити підготовку до саміту НАТО

Дата: 13.06.2024 12:57

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відвідав саміт B9 (Бухарестської дев’ятки) у Ризі у вівторок (11 червня 2024 року), щоб обговорити підготовку до саміту НАТО, а також посилення підтримки України.

Пан Столтенберг наголосив на вирішальній ролі, яку країни Б9 відіграють у зміцненні стримування і оборони НАТО. «Ви приймаєте в себе вісім наших багатонаціональних бойових груп; ви посилюєте готовність ваших збройних сил; ви надаєте приклад щодо оборонних видатків; і ви на передовій підтримки України  Альянсом», – сказав Генеральний секретар.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в 2022 році члени НАТО щороку надають Україні військової підтримки на майже 40 мільярдів євро. «Ми повинні зберігати цей рівень підтримки так довго, як це необхідно задля забезпечення свіжого фінансування щороку. Надійна, довгострокова підтримка є сигналом для президента Путіна про те, що він не перечекає нас», – підкреслив Генеральний секретар.

Докладніше: