Дата: 18.07.2024 11:47

На Вашингтонському саміті члени Альянсу затвердили нову політику НАТО щодо жінок, миру і безпеки.

Відповідно до Стратегічної концепції НАТО до 2022 року, нова політика забезпечує політичну основу для подальшого просування порядку денного «Жінки, мир і безпека» (WPS) в усіх основних завданнях Альянсу. У ній визнається, що інтеграція гендерної проблематики посилює процес прийняття політичних рішень в НАТО, оперативну ефективність і всі зусилля, спрямовані на досягнення гендерної рівності. Вона також визнає, що гендерна рівність і порядок денний WPS є невід'ємними складовими сталого миру та відображають основні цінності та пріоритети Альянсу.

Нова політика окреслює чотири стратегічні цілі:

✔️ посилити гендерно-чутливе лідерство та підзвітність;

✔️ збільшити участь жінок на всіх рівнях, зокрема на рівні прийняття рішень і лідерства;

✔️ запобігти загрозам, які мають непропорційний вплив на жінок і дівчат;

✔️ захистити жінок і дівчат від ґендерно зумовленого насильства.

Політика визнає тісний зв'язок між політиками НАТО з питань жінок, миру, безпеки та безпеки людини, особливо в сфері сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом (СНПК), особливо під час війни, що триває в Україні.

Читайте докладніше про політику: