Для осіб, що належать до національних меншин (спільнот) та корінних народів, Іванівської громади запроваджено можливість звернутись через чат-бот та електронну пошту

Дата: 03.08.2024 19:55

Згідно спеціальної доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо дотримання прав національних меншин (спільнот) та корінних народів в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України за період з 24 лютого 2022 року по 31 грудня 2023 року, відбуваються системні, постійні порушення з боку країни-агресорки прав осіб, що належать до національних меншин (спільнот), корінних народів, порушення принципів міжнародного гуманітарного права, прав людини на тимчасово окупованих територіях. Це потребує постійного моніторингу та належного реагування з боку української влади і міжнародних організацій.

Представники національних меншин (спільнот) та корінних народів Іванівської селищної територіальної громади, які постраждали від різних видів злочинів військових угруповань Російської Федерації, і потребують допомоги – можуть звернутись на чат-бот Іванівської громади (у Головному меню оберіть розділ «Я+Влада», потім «е-Звернення»):

Також звернутись можна на електронну пошту ivanivka.2022@gmail.com.

На тимчасово окупованих територіях порушуються права людини, принципи міжнародного гуманітарного права, відбуваються репресивні заходи, викрадення, спроба російської мовної, культурної асиміляції осіб, що належать до національних меншин (спільнот), корінних народів із боку країни-окупанта на тимчасово окупованих територіях. Збройна агресія російської сторони ставить під загрозу повного знищення осередків самобутніх культур та мовних груп українського народу, громадян України різної етнічної приналежності.

Представники національних меншин (спільнот) на тлі збройної агресії РФ зазнають втрат матеріальних та нематеріальних опор своєї культурної спадщини – втрати зв’язку зі своїми історичними місцями, значущих для груп національних меншин (спільнот) культових споруд та об’єктів культурної спадщини, еміграції їхніх громадських осередків, катастрофічними є безповоротні людські втрати носіїв локальних культурних ідентичностей, що загрожує можливості спадкової передачі та відродженню їхньої етнічної ідентичності.

З боку Секретаріату Уповноваженого будуть постійно відстежуватися порушення прав людини, осіб, що належать до національних меншин (спільнот), корінних народів на тимчасово окупованих територіях, здійснюватиметься реагування на відповідні випадки.

Гаряча лінія Уповноваженого Верховної Ради України: 0800-50-17-20 (Безкоштовно) 044-299-74-08, hotline@ombudsman.gov.ua (виключно для електронних звернень та адвокатських запитів), zapyt@ombudsman.gov.ua (виключно для подання запитів на інформацію)