Перехід на стандарти НАТО зміцнює армію
У Стратегічних концепціях НАТО визначено, що стандартизація та взаємосумісність армій союзників є однією з головних основ для надійного та ефективного забезпечення безпеки всього Північноатлантичного альянсу. Для дієвої сумісності всіх структур, в першу чергу збройних сил, в Альянсі розроблено спеціальні процедури та механізми – стандарти НАТО. На сьогодні існує приблизно 1200 стандартів, які переглядаються кожні три роки спеціальними робочими групами Альянсу зі стандартизації.
Одним з пріоритетних завдань в сфері національної безпеки для України є не лише поглиблення співпраці з НАТО, а й досягнення повної сумісності української армії зі збройними силами країн Альянсу, тобто активне впровадження в бойову та іншу діяльність стандартів НАТО. До речі, підвищення оперативно-технічної сумісності зі збройними силами країн Альянсу було прописано в Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО від 1997 року.
Після того, як у 2019 році в Конституцію України були внесені зміни, які закріпили євроатлантичний і європейський курс держави, було прийнято спеціальний Закон, що регулює задекларований у документах стратегічного оборонного планування перехід України на стандарти НАТО в оборонній сфері.
Стандарти НАТО умовно можна розділити на адміністративні, оперативні та матеріально-технічні.
Адміністративні стандарти визначають процеси управління та обміну інформацією, порядок роботи з документацією.
Оперативні стандарти спрямовані на оперативне планування застосування військ.
Матеріально-технічні стандарти визначають єдині вимоги до озброєння і військової техніки союзників, управління життєвим циклом, а також кодифікації предметів забезпечення.
До речі, на сьогодні, у Збройних Силах та інших силових відомствах вже запроваджено 324 стандарти НАТО, що в цілому складає третину всіх натовських стандартів. У рамках пакету Цілей партнерства Україна — НАТО до 2025 року необхідно було впровадити 218 стандартів НАТО – з цієї кількості офіційний Київ прийняв 190.
Впровадження стандартів НАТО не лише посилює оборонний потенціал України, а й наглядно демонструє, що приєднання до Північноатлантичного альянсу є головним пріоритетом у зовнішній політиці держави.
Детальніше https://ukrainetonato.com.ua/.../perekhid-na-standarty.../