Підвищуємо прозорість транспортної галузі: відкрили дані Ліцензійного реєстру перевізників

Дата: 12.08.2024 18:41

Міністерство цифрової трансформації України інформує:

Продовжуємо розвивати сферу open data та публікувати більше наборів даних навіть під час війни. На черзі — інформація про ліцензії на перевезення пасажирів, вантажів та небезпечних відходів із Ліцензійного реєстру перевізників. Із 2010 року видано понад 57 тисяч ліцензій, тож, щоб моніторити правомірність їх отримання та підвищувати прозорість транспортної галузі, публікуємо дані з реєстру на порталі відкритих даних — https://curly.click/r/fa2b

Ліцензійний реєстр перевізників — перший реєстр Державної служби України з безпеки на транспорті з відкритим АРІ — набором інструментів і протоколів для створення програмного забезпечення. Відкриті дані містять інформацію з 2010 року про назву й код ЄДРПОУ перевізника, реквізити та дату видачі ліцензії.

Дані з реєстру допоможуть громадянам, бізнесу й держорганам:

👉🏻 знаходити та перевіряти транспортні компанії на наявність ліцензій у межах області, району, громади та населеного пункту

👉🏻 моніторити видавання нових та анулювання чинних ліцензій

👉🏻 виявляти недоброчесних перевізників

👉🏻 аналізувати ринок перевезень, вивчати тенденції та робити прогнози;

👉🏻 створювати сервіси для пошуку перевізників, перевірки ліцензій і легальності транспортних засобів.

Відкриті дані — основа прозорої роботи держави та бізнесу. Тож працюємо далі над розвитком сфери, щоб забезпечити вільний і безоплатний доступ до публічної інформації всім українцям.

Ініціативу реалізує Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України в співпраці з Міністерством цифрової трансформації та Укртрансбезпека за сприяння Проєкт “Підтримка цифрової трансформації”, що фінансується USAID і UK Dev. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.