Іванівська селищна рада
Генічеський район, Херсонська область

Юридичний порадник для ВПО

Дата: 02.09.2024 20:04
Кількість переглядів: 141

Фото без опису

Нарешті сьогодні можемо відповісти на питання, які ви найчастіше ставили нам протягом серпня: допомогу на проживання ВПО продовжено ще на пів року.

Про основні зміни розповідаємо сьогодні у новинах від Юридичного порадника для ВПО.

1️⃣Найголовніше - внутрішньо переміщеним особам, які отримали продовження виплат на підставі березневих змін (крім вагітних жінок, які отримали продовження виплат на підставі медичного висновку про вагітність та пологи), допомога продовжується автоматично без додаткового звернення.

☝️Проте, протягом місяця з дати продовження виплати допомоги орган соціального захисту населення проведе перевірку отримувачів допомоги на відповідність критеріям, зазначеним у пунктах 7 та 7-1 (майнові критерії) та 13-1 - 13-4 Порядку (критерії продовження виплат). У разі виявлення невідповідності зазначеним критеріям або вимогам виплата допомоги припиняється з місяця, що настає після місяця автоматичного продовження виплати допомоги.

2️⃣Передбачено, що у разі коли уповноваженій особі від сімʼї/отримувачу допомоги не було продовжено виплату допомоги автоматично, їм може бути призначено допомогу за заявою.

3️⃣Внесено зміни до п.13-1 Порядку, а саме визначено, що право на продовження виплат мають отримувачі пенсії, розмір якої не перевищує 9444 грн. на 1 січня року, в якому приймається рішення про призначення допомоги.

⁉️ Чому це важливо? До цього часу в Порядку було вказано “непрацездатним особам, зокрема які досягли пенсійного віку”, що часто звужувалося органами соцзахисту лише до пенсіонерів за віком і такі особи, як, наприклад, діти, які отримують пенсію по втраті годувальника, були позбавлені можливості автоматичного продовження допомоги.

4️⃣Дуже важлива зміна! Якщо за результатами опрацювання особових справ отримувачів допомоги виявлено, що особі не було продовжено виплату допомоги автоматично із застосуванням засобів Єдиної інформаційної системи соціальної сфери і така особа НЕ отримала допомогу, але мала на неї право, допомога надається їй за період, протягом якого на неї поширювалося таке право, але не раніше ніж з 1 березня 2024 року.

5️⃣Визначено, що сім'ї, у яких житлове приміщення знищене або пошкоджене (до ступеня непридатного для проживання) внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією РФ проти України, мають право на продовження виплат.

↪️До цього часу в критеріях продовження допомоги на сім'ю ця категорія не була виділена окремо.

6️⃣Важливо для батьків! Допомога на проживання ВПО може бути продовжена незалежно від місцезнаходження закладу освіти, у якому навчання проводиться в режимі онлайн, дистанційно (повністю або частково).

7️⃣Визначено, що студенти (тобто особи віком до 23 р., які навчаються за денною/дуальною формою здобуття освіти в закладі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти) мають право на продовження виплат за умови відповідності критеріям, встановленим для сім'ї (а саме: період переміщення, сукупний дохід сім'ї, відповідність майновим критеріям).

☝️ Нагадуємо, студенти і до цього могли звертатися за продовженням виплат, однак оскільки ця категорія одержувачів не була прямо передбачена в умовах продовження, правозастосовча практика, на жаль, була різною.

8️⃣Прямо передбачено, що особи, призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період відповідно до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, а також особи, які беруть безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ у складі ЗСУ, інших військових формувань, утворених відповідно до закону НЕ включаються до членів сім'ї уповноваженої особи.

❓Чому це важливо? Відтепер НЕ потрібно буде отримувати довідки з військових частин про безпосередню участь в бойових діях, аби грошове забезпечення військовослужбовця не враховувалося до середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

9️⃣ Вказано, що до середньомісячного сукупного доходу включаються доходи дружини та чоловіка (батька та матері) ❗️незалежно від місця їх фактичного проживання на території України.

Виняток:

▪️ особи, які сплачують аліменти,

▪️ особи, які зникли безвісти/перебувають у полоні,

▪️ особи, які перебувають за кордоном/депортовані за межі України,

▪️ особи, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.

🔟Прямо передбачено, що особи, які досягли 60-річного віку, мають право на індивідуальне продовження виплат на підставі поданої заяви. Для цієї категорії отримувачів до уваги береться ЛИШЕ середньомісячний сукупний дохід сім'ї та відповідність майновим критеріям.

↪️До цього часу в абз.5 п. 13-4 Порядку було вказано, що допомога продовжується особам, які втратили працездатність, але не мають права на пенсійну виплату та/або отримують державну соціальну допомогу… Через таке формулювання органи соцзахисту часто відмовляли людям, які досягли 60 р., однак не мали права на пенсію, вказуючи на необхідність зареєструватися в Центрі зайнятості тощо.

☝️ Ну і нарешті закріплено те, що ми завжди рекомендували робити своїм читачам - опис вкладення поданих документів.

Так, орган соцзахисту / уповноважена особа виконавчого органу сільської, селищної, міської ради чи ЦНАП під час прийняття заяви від уповноваженої особи інформує її (із врученням письмового повідомлення) про кількість прийнятих документів і дати їх прийняття.

_________________________

ℹ️Більше про допомогу на проживання ВПО - у чат-боті Юридичний порадник для ВПО 👉 «Основні питання» ➡️ «Виплати / Пенсія» ➡️ «Допомога ВПО»:

🌐 https://chatbot.r2p.org.ua/

🟣 Viber: https://cutt.ly/zzeWP2q

🔵 Telegram: https://cutt.ly/qzeW2sX

🟠 Facebook (Messenger): http://m.me/IDP.legal.aid

Цю публікацію підготовлено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю БФ «Право на захист», і не обов'язково відображає позицію Європейського Союзу та Норвезької ради у справах біженців. Ані Європейський Союз, ані Норвезька рада у справах біженців не несуть за неї відповідальність.

EU Civil Protection & Humanitarian Aid

NRC - Norwegian Refugee Council

Норвезька рада у справах біженців в Україні

Програма EGAP


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень