Безбар’єрні укриття в закладах освіти: новий стандарт безпеки для українських дітей
У сучасних умовах для українських дітей важливо не лише здобувати освіту, а й перебувати в безпеці. Міністерство освіти і науки України активно працює над створенням безбар’єрних укриттів у навчальних закладах, забезпечуючи комфорт та захист для кожного учня.
Нещодавно заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко відвідав Київщину, де після руйнувань, спричинених війною та окупацією, відбудова дитячих садків стала одним із пріоритетів.
У трьох громадах після деокупації активно створюють сучасні безбар’єрні укриття, що мають на меті забезпечити кожній дитині — незалежно від її потреб та рівня освіти — безпечні та комфортні умови під час повітряних тривог.
Якими є ці безбар’єрні укриття?
- Плавний та широкий вхід без порогів, що дає змогу дітям на кріслах колісних легко потрапити до укриття.
- Укриття оснащені ліфтами та підйомниками, що дає змогу безпечно пересуватися дітям та дорослим з порушенням опорно-рухового апарату.
- Для дітей з порушенням зору встановлено тактильні елементи та контрастні позначки, які допомагають орієнтуватися у просторі, підвищуючи рівень безпеки та комфорту.
- Укриття обладнані місцями для відпочинку, розвивальними іграми та ресурсами, щоб діти могли перебувати в укритті без стресу та з користю для свого розвитку.
Такі укриття вже стали важливим етапом відбудови дитячих садків завдяки підтримці міжнародних партнерів та державним ініціативам. Вони відповідають сучасним стандартам безбар’єрності та безпеки, що сприяє створенню комфортних умов для всіх дітей.
Освітня безбарʼєрність реалізується в межах Національної стратегії зі створення безбарʼєрного простору в Україні за ініціативою першої леді Олени Зеленської.
Міністерство освіти і науки України