Про Центри ментального здоров’я
Міністерство охорони здоров'я України інформує:
Повномасштабна війна вплинула на психічне здоров’я українців. Відповіддю на цю кризу стало створення нової інфраструктури — Центрів ментального здоров’я (ЦМЗ), які вже працюють по всій країні. Вони стали логічним продовженням і розвитком системи психосоціальної підтримки, доступної на первинному рівні та надають фахову психіатричну, психотерапевтичну і психологічну допомогу у складніших випадках.
ЦМЗ — це місця, де допомагають дорослим і дітям впоратись із психічними викликами. Без стигми. Без осуду. З повагою.
Центри надають послуги амбулаторно, у денному стаціонарі або мобільними мультидисциплінарними командами за місцем проживання людини з психічними розладами. У ЦМЗ можна отримати:
психіатричну допомогу (оцінка стану, лікування, супровід командою фахівців),
кризове втручання,
психосоціальну підтримку (індивідуально й у групах, допомагаючи сім’ям).
З 1 січня 2025 року ЦМЗ офіційно працюють у межах Програми медичних гарантій, тож допомога, яку в них надають, – безоплатна.
Уже відкрито 126 центрів — найбільше у Харківській, Дніпропетровській, Києві, Львівській, Полтавській і Тернопільській областях. Допомогу вже отримали понад 37 000 людей. Очікується, що до кінця 2025 року таких центрів буде щонайменше 200.
Знайти найближчий ЦМЗ можна:
- на електронній карті НСЗУ (https://edata.e-health.gov.ua/.../dashboard/pmg-services-map), обравши Пакет послуг №72;
- за коротким номером 16-77.
У травні триває Місяць обізнаності про психічне здоров’я. І саме зараз — час віднайти свої опори. Запитайте себе: «Ти як?».
Переходьте на платформу howareu.com — і відкрийте для себе «СенсоТеку. Ти як?» — теплі слова, що можуть підтримати саме вас.
Допомога поруч. Не зволікайте — звертайтеся.