Іванівська селищна рада
Генічеський район, Херсонська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

У Києві відбулася перша зустріч спільноти амбасадорів та амбасадорок безбар’єрності

Дата: 09.10.2025 12:11
Кількість переглядів: 70

Фото без опису

Днями у Києві відбулася перша, надихаюча зустріч спільноти амбасадорів та амбасадорок безбар’єрності. Понад 70 лідерів та лідерок із різних громад, бізнесу та державного сектору об’єдналися навколо спільної мети: зробити Україну максимально доступною для кожного та кожної.

Як наголосила Перша леді Олена Зеленська, безбар’єрність — це не тільки фізичні перепони, це шість ключових вимірів: суспільний, економічний, освітній, цифровий, інформаційний та фізичний.

«Сьогодні наша зустріч відбувається в межах Всеукраїнської кампанії “Безбар’єрність – це коли можеш”. Мені дуже імпонує ця назва. Бо саме це і є можливості. Кожен, із ким ви спілкуєтеся, має відчути, що безбар’єрність – це не про когось незнайомого, а саме про нього чи про неї, про його чи її потреби», — зазначила пані Олена Зеленська.

Захід став першим кроком до створення мережі, яка підтримуватиме реальні зміни у школах, лікарнях, на вулицях і вдома. Учасники взяли участь у тренінгах і напрацювали конкретні плани для своїх громад — від моніторингу доступності бізнесу до адвокації створення Рад безбар’єрності.

Амбасадори й амбасадорки безбар’єрності — це громадяни дії, які беруть на себе ключові ролі у розбудові суспільства гідності. Їхні спільні завдання:

● Просувати культуру гідності — пояснювати колегам, чому безбар'єрність дорівнює повага. Розповідати про безбар'єрну мову.

● Вчити інших через власний приклад — реалізовувати власні ініціативи, підказувати, де можна шукати безбар’єрні рішення, спираючись на спільноту.

● Бути «голосом безбар’єрності в громаді» — навчитися помічати бар’єри у школі, лікарні, бібліотеці, транспорті.

● Взаємодіяти між людьми та владою — збирати й описувати наявні бар’єри та передавати їх в органи місцевого самоврядування.

● Підтримувати інших — ділитися набутим досвідом. Поширювати добрі приклади і успішні кейси в соціальних медіа.

Такі зустрічі мотивують робити більше, бути частиною ланки у розбудові країни без бар'єрів. Безбар'єрність — це коли можеш!

Радниця - уповноважена Президента України з безбар'єрності Тетяна Ломакіна


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень